ДО ВІДОМА ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ ЧУДЕЙСЬКОЇ ОТГ

З метою здійснення упорядкування інформації про земельні ділянки право власності (користування) на які виникло до 2004 року та посвідчено державними актами і договорами оренди, відомості про які не внесено до Державного земельного кадастру Чудейська сільська рада роз’яснює наступне.

Для забезпечення належного захисту державою суб’єктів права власності і господарювання має бути здійснене відповідне оформлення права власності на землю. Частиною цієї процедури є присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Без нього на сьогодні власник земельної ділянки не зможе здійснювати правочини: продавати, дарувати, здавати в оренду, брати кредит під її заставу тощо.

За період незалежності України та у зв’язку із набуттям чинності Земельного кодексу України, громадяни мали змогу приватизувати земельні ділянки та відповідно до цього видавалися акти на землю трьох зразків.

Якщо ви маєте державний акт виданий з 2003-го року (зеленого кольору) чи з 2009-го року (синього кольору), то можете побачити на ньому зазначений кадастровий номер, а також перевірити наявність інформації на публічній кадастровій карті. Особливо актуальною перевірка є для власників державних актів зеленого кольору, адже у ті роки з ряду причин до бази ДЗК могла бути внесена не вся інформація.

Ті ж, хто отримав державний акт з 1993-го по 2003 рік (червоного кольору) має подбати про присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Адже ці акти не внесені в автоматизовану систему ведення Державного земельного кадастру, запроваджену у 2002-му році.

Тож Чудейська сільська рада нагадує власникам державних актів на землю «старого» зразка (червоного кольору) про те, що без присвоєного кадастрового номера неможливо здійснити будь-яку цивільно-правову угоду із землею. Крім того, останнім часом існує доволі багато випадків на території України рейдерського захоплення землі, серед іншого, пов’язано із відсутністю відомостей про такі ділянки у кадастрі.

Щоб внести дані про зазначені земельні ділянки до Державного земельного кадастру (проведення державної реєстрації земельної ділянки) їх власники можуть звернутися до землевпорядної організації та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на кожну земельну ділянку.

Для отримання більш детальної інформації, пропонуємо звернутися до Чудейської сільської ради або до Відділу у Сторожинецькому районі ГУ Держгеокадастру у Чернівецькій області.