Посадова інструкція бухгалтера

бухгалтера Чудейської сільської ради

Сторожинецького району Чернівецької області

1.Загальні положення

1.1.Бухгалтер належить до професійної групи "Професіонали".

1.2.Призначення на посаду бухгалтера та звільнення з неї здійснюється сільським головою за поданням головного бухгалтера з дотриманням вимог Кодексу законів про працю України.

1.3.Бухгалтер підпорядковується безпосередньо головному бухгалтеру сільської  ради.

2. Посадові обов’язки бухгалтера сільської ради (1 посадовий оклад)

2.1. Друк банківських документів (розпоряджень, реєстрів фінансових зобов’язань, платіжних доручень, заяв на видачу готівки, реєстр зобов’язань розпорядників коштів);

2.2. Нарахування та облік  плати за  видачу в оренду приміщень  комунальної власності;

2.3. Ведення журналу реєстрації фінансових зобов’язань та розпоряджень;

2.4. Журнал видачі довіреностей;

2.5. Складає і здає:

- звіт по Ф.1-ДФ

- персоніфікація працівників;

- здійснює інші доручення сільського голови  та головного  бухгалтера з питань фінансів та бюджету.

2.6. Веде бухгалтерській облік:

- облік основних засобів  по рахунках :101,102,103,104,105,106,108,109;

-облік необоротних активів по рахунках 111,112,113,114,115,116,117,118,119;

- облік матеріалів та продуктів харчування  по рахунках 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239;

-  № 11 зведення накопичувальних відомостей про надходження продуктів харчування;

-  № 13 накопичувальна відомість витрачання матеріалів;

3. Права бухгалтера сільської ради

3.1.Ознайомлюватися з проектами рішень сільського голови, що стосуються його діяльності.

3.2.Вносити на розгляд головного бухгалтера пропозиції по вдосконаленню роботи, пов'язаної з обов'язками, що передбачені цією інструкцією.

3.3.В межах своєї компетенції повідомляти безпосередньому керівнику про всі виявлені  недоліки та вносити пропозиції щодо їх усунення.

3.4.Вимагати та отримувати особисто або за дорученням головного бухгалтера у керівників структурних підрозділів та фахівців інформацію та документи, необхідні для виконання його посадових обов'язків.

3.5.Вимагати від керівництва  сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків.

4. Відповідальність  бухгалтера:

4.1.За неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, що передбачені цією посадовою інструкцією,  в межах, визначених чинним законодавством України про працю.

4.2.За правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, — в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України.

4.3.За завдання матеріальної шкоди — в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.

5. Бухгалтер повинен знати:

5.1.Постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з організації бухгалтерського обліку і складання звітності.

5.2.Порядок бухгалтерського обліку в сільський раді та бюджетних установах.

5.3.План і кореспонденцію рахунків.

5.4.Організацію документообігу за напрямами обліку.

5.5.Порядок документального оформлення і відображення в  бухгалтерському обліку засобів господарювання та їх руху.

5.6.Методи економічного аналізу господарсько-фінансової діяльності підприємства.

5.7.Правила експлуатації комп’ютерної  техніки.

5.8.Основи трудового законодавства.

5.9.Правила та норми охорони праці  та протипожежного захисту

5.10.Правила  внутрішнього  трудового розпорядку

6. Кваліфікаційні вимоги

6.1.Провідний бухгалтер (з дипломом спеціаліста): повна або неповна  вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією бухгалтера і  категорії (з дипломом спеціаліста) не менше 2 років.

6.2.Бухгалтер (з дипломом спеціаліста) І категорії: повна або базова вища освіта  відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації;
               6.3.Для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж роботи за професією бухгалтера  (з дипломом спеціаліста) П категорії не менше 2 років, бакалавра— не менше 3 років.

6.4.Бухгалтер (з дипломом спеціаліста) II категорії: повна або базова вища освіта  відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для  спеціаліста — без вимог до стажу роботи, для бакалавра — стаж роботи за професією бухгалтера (з дипломом спеціаліста) не менше 2 років.

6.5.Бухгалтер (з дипломом спеціаліста): повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.

7. Взаємовідносини (зв'язки) за посадою

7.1. Для виконання обов'язків та реалізації прав бухгалтер взаємодіє  з керівниками  бюджетних установ з питань  бухгалтерського обліку  та звітності.

Керуючий справами

(секретар) виконавчого комітету                                              Р.А.Мотреску

З інструкцією ознайомлена:

Бухгалтер сільської ради                                                              Чокан Г.М.

«_____» ____________   20__ р.