Цього вимагає реформа: МОН створить робочу групу, яка розрахує вартість освітньої послуги на 1 учня
Робоча група при Міністерстві освіти і науки підготує пропозиції щодо державних стандартів та нормативів у сфері середньої освіти.
Пропозицію створити найближчим часом таку робочу групу підтримав заступник Міністра освіти і науки Володимир Ковтунець в ході узгоджувальної наради з питань затвердження державних соціальних стандартів і нормативів в описовому та вартісному вигляді за кожним з делегованих державою місцевому самоврядуванню повноважень.
В нараді взяли участь представники Мінрегіону, Мінфіну, Асоціації міст України, Академії фінансового управління.
Нагадаємо, статтею 94 Бюджетного кодексу України передбачено затвердження державних соціальних стандартів і нормативів в описовому та вартісному вигляді за кожним з делегованих державою місцевому самоврядуванню повноважень в розрахунку на середньостатистичну адміністративно-територіальну одиницю.
Виконання завдань з розробки пропозиції щодо обсягів матеріально-технічного і фінансового забезпечення навчальних закладів та нормативно-правового регулювання у сфері освіти покладено на Міністерство освіти і науки.
Володимир Ковтунець висловив думку, що робоча група спершу має напрацювати розрахункові пропозиції щодо вартості навчання 1 учня протягом року при середній наповнюваності класу (25-30 учнів). А відштовхуючись від цього базового стандарту, підготувати пропозиції щодо відповідних потреб різних адміністративно-територіальних одиниць.
Учасники наради підтримали таку пропозицію Володимира Ковтунця і вже готуються до роботи у складі майбутньої робочої групи.
Експерти пояснюють, що розроблення відповідного стандарту є вкрай необхідним. Це дозволить галузі готувати більш обгрунтовані бюджетні запити.
Також вони застерігають, що відтермінування виконання зазначеного завдання блокуватиме процес реалізації реформи у сфері освіти.
За їх словами, досягнення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, реалізація права на добровільне об’єднання територіальних громад розкрили та ще більше загострили питання необхідності вироблення та затвердження відповідних стандартів (нормативів) надання освітніх послуг в Україні. Їх відсутність не дає можливості здійснення розрахунків витрат держави на конкретну галузь.
Джерело: http://decentralization.gov.ua