Рішення виконкому №32 від 11.06.2020 року Про ефективність використання земельних ресурсів сільської ради та надходження до бюджету земельного податку

Дата: 18.06.2020 16:28

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ ЧУДЕЙСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ  РАДИ

СТОРОЖИНЕЦЬКОГО  РАЙОНУ  ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ   ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я  №  32

11 червня  2020 року                                                                           село  Чудей

Про ефективність використання земельних

ресурсів сільської ради та  надходження

до бюджету земельного податку

Заслухавши доповіді сільського голови Піцул А.Д., начальника відділу з питань земельних відносин, будівництва та охорони навколишнього середовища Биндю А.Г., керуючись п.п. 34-37 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет сільської ради

В И Р І Ш И В :

1. Інформацію надану начальником відділу з питань земельних відносин, будівництва та охорони навколишнього середовища Биндю А.Г. прийняти до відома.

2. Роботу відділу з питань земельних відносин, будівництва та охорони навколишнього середовища визнати такою, яка проведена на високому рівні.

3. Начальнику відділу з питань земельних відносин, будівництва та охорони навколишнього середовища Биндю А.Г. спільно з спеціалістом-землевпорядником Мотреску Г.Т.:

4.1. Переглянути договори оренди землі.

4.2. Сприяти проведенню інвентаризації земельних ділянок та паїв в електронному вигляді.

4.3. Працювати в напрямку здійснення  грошової оцінки землі Чудейської сільської ради.

5. При проведенні громадянами приватизації земельних ділянок, вимагати присутність всіх сусідів під час підпису актів погодження меж земельних ділянок.

6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на голову Чудейської сільської ради Піцул А.Д.

СІЛЬСЬКИЙ ГОЛОВА                                           А.Д. ПІЦУЛ

до Рішення виконкому №32

від 11.06.2020 року

Ефективне використання земельних ресурсів має винятково важливе значення для сталого розвитку земельних відносин України. Цьому має бути підпорядковане реформування земельних відносин, на основі якого здійснено перехід до різних форм власності на землю, запроваджено платного землекористування та орендних відносин.

Територія Чудейської об’єднаної територіальної громади становить 8566,3 га, з яких:

• землі житлової та громадської забудови – 762,2 га;
  • землі сільськогосподарського призначення – 3663,2 га, в тому числі землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (землі пайового фонду) – 977 га;
  • землі лісогосподарського призначення – 4001,2 га;
  • землі водного фону – 60 га;
  • землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення – 79,7 га.

З 8566,3 га земель лише 21% території знаходяться в межах населених пунктів громади де сільська рада може повноцінно розпоряджатися землями, а решта земель знаходяться за межами населених пунктів, що є основною проблемою в розпорядженні землями громади на даний час.

Рішенням Чудейської сільської ради №31-33/2020 від 14.02.2020 року затверджено генеральні плани населених пунктів Чудей, Їжівці та Нова Красношора Чудейської сільської ради Сторожинецького району Чернівецької області. На виконання відповідних робіт сільською радою в 2019 році виділено 598 тис.грн. із субвенції на розвиток інфраструктури. Також 14.02.2020 року прийнято рішення №39-33/2020 «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів Чудей, Їжівці та Нова Красношора Чудейської сільської ради Сторожинецького району Чернівецької області». Відповідно до розроблених генпланів відповідними проектами землеустрою передбачається зміна площ населених пунктів, а саме с.Чудей із 801,4 га площа збільшується приблизно до 1739,55 га, с.Їжівці із 936,7 га до 3049,52 га, с.Нова Красношора із 66,2 га до 203,83 га.

На території Чудейської об’єднаної територіальної громади станом на сьогоднішній день зібрано 157,724 тис.грн. земельного податку з фізичних осіб, що складає 89,3 % із запланованих на відповідний період.

Також із юридичних осіб станом на сьогоднішній день зібрано 140,378 тис.грн. земельного податку, що складає 87,3 % із запланованих на відповідний період.

Самооподаткування в сумі 58,115 тис.грн. що складає 53,8 % із запланованих на відповідний період.

На сьогодні маємо 39 договорів оренди землі (18,26 га) укладених між сільською радою та землекористувачами, з яких 15 по с.Їжівці та 24 по с.Чудей. Станом на сьогоднішній день сплачено 81,096 тис.грн., що складає 83,3 % із запланованих на відповідний період.

Начальник відділу з питань

земельних відносин, будівництва

та охорони навколишнього середовища                                        А.Г. Биндю