Дата: 25.10.2021 16:22

Чернівецького району

Р І Ш Е Н Н Я  № 82

19 жовтня 2021 року                                                                        село  Чудей

Про дотримання законодавства в сфері

регулювання земельних відносин та охорони

навколишнього  природного середовища

та надходження до бюджету земельного податку

Заслухавши доповіді сільського голови Піцул А.Д., начальника відділу з питань земельних відносин, будівництва та охорони навколишнього середовища Биндю А.Г., керуючись ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет сільської ради

В И Р І Ш И В :

1. Інформацію надану сільським головою Піцул А.Д., начальником відділу з питань земельних відносин, будівництва та охорони навколишнього середовища Биндю А.Г. прийняти до відома.

2. Роботу відділу з питань земельних відносин, будівництва та охорони навколишнього середовища визнати такою, яка проведена на високому рівні.

3. Начальнику відділу з питань земельних відносин, будівництва та охорони навколишнього середовища Биндю А.Г.:

4.1. Тримати на контролі проведення своєчасного перегляду договорів оренди землі.

4.2. Сприяти проведенню інвентаризації земельних ділянок та паїв.

4.3. Працювати в напрямку здійснення топографічної фотозйомки села Буденець та селі Череш Чудейської сільської територіальної громади з метою розробки генеральних планів забудов зазначених населених пунктів.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на голову Чудейської сільської ради Піцул А.Д.

СІЛЬСЬКИЙ ГОЛОВА                                           А.Д. ПІЦУЛ

Затверджено

рішенням виконавчого комітету                                                                                                      Чудейської сільської ради

від  19 жовтня 2021 року  № 82

Про дотримання законодавства

в сфері регулювання земельних відносин

та охорони навколишнього природного середовища

та надходження до бюджету земельного податку

Відповідно до положення Відділ з питань земельних відносин, будівництва та охорони навколишнього середовища є підконтрольним та підзвітним Чудейській сільській раді.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Чернівецької області» від 12.06.2020 року №729-р до складу Чудейської  територіальної громади включено с.Буденець та с.Череш.

Так, територія Чудейської територіальної громади становить 14050,7 га, з яких:

• землі житлової та громадської забудови – 1025,6 га;
  • землі сільськогосподарського призначення – 6152,9 га, в тому числі землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (землі пайового фонду) – 1985,6 га;
  • землі лісогосподарського призначення – 6635,8 га;
  • землі водного фону – 97,7 га;
  • землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення – 138,7 га.

Ефективне використання земельних ресурсів має винятково важливе значення для сталого розвитку земельних відносин громади.

В 2020 році були розроблені проекти щодо зміни меж населених пунктів Чудей, Їжівці та Нова Карсношора, які були затвердженні рішенням ІІ сесієї VIII скликання Чернівецької районної ради від 26.02.2021 року №40-2/21. Відповідно до цього рішення площа с.Чудей із 801,4 га збільшується до 1739,55 га, с.Їжівці із 936,7 га до 3049,52 га, с.Нова Красношора із 66,2 га до 203,83 га.

На території Чудейської територіальної громади станом на 19.10.2021 року зібрано 889,178 тис.грн. земельного податку з фізичних осіб, що складає 74,3 % із запланованих на 2021 рік та 548,580 тис.грн. земельного податку з юридичних осіб, що складає 89,2 % із запланованих на 2021 рік.

Самооподаткування в сумі 332,855 тис.грн., що складає 93,9 % із запланованих на 2021 рік.

Станом на 19.10.2021 року маємо 73 договорів оренди землі (60,76 га) укладених між сільською радою та землекористувачами, з яких 15 договорів по с.Їжівці, 22 по с.Чудей, 19 по с.Буденець та 17 по с.Череш, а також з цих договорів 22 укладені з юридичними особами та 51 з фізичними. Станом на сьогоднішній день сплачено фізичними особами 384,595 тис.грн., юридичними особами сплачено 193,384 тис.грн.

Для створення передумов щодо збільшення бюджету громади на даний час завершені роботи щодо проведення нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів Чудейської територіальної громади. Так рішенням Чудейської сільської ради від 05.10.2021 року №198-10/2021 затверджені технічні документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів з такими базовими вартостями:

• по с. Чудей – 143,42 грн. за квадратний метр;
  • по с. Їжівці – 131,44 грн. за квадратний метр;
  • по с. Череш – 103,50 грн. за квадратний метр;
  • по с. Буденець – 95,62 грн. за квадратний метр;
  • по с. Нова Красношора – 78,22 грн. за квадратний метр.

Керуючий справами (секретар)

виконавчого комітету                                                                 Р. Мотреску