«Фейсбук» консультує з питань оформлення паспортів

Дата: 21.09.2023 09:46

На «Гарячу лінію» УДМС у Чернівецькій області на номер 0372-55-04-61 та  на сторінку ДМС України у мережі «Фейсбук» за посиланням https://www.facebook.com/dmsu.gov.ua надходить чималозвернень щодо порядку оформлення паспортних документів.Пропонуємо добірку відповідей на низку таких запитань.

Коли мають бути подані документи для обміну паспорта громадянина України у разі закінчення його строку дії?

У разі закінчення строку дії паспорта громадянина України, документи для його обміну можуть бути подані протягомодного місяця до дати закінчення строку його дії.  У такому випадку паспорт, що підлягає обміну, після прийому документів повертається особі та здається нею під час отримання нового паспорта. У разі виникнення обставин чи подій, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну (крім закінчення строку дії паспорта), документи для його обміну подаються протягом одного місяця з дати настання таких обставин.

Як можна отримати довідку про внесення інформації до ЄДДР

Кожна особа, персональні дані якої (інформація про яку) внесені до Єдиного державного демографічного реєстру (ЄДДР), має право на безоплатне отримання довідки про внесення інформації до Реєстру. Довідка видається за заявою особи протягом трьох робочих днів з дня подання заяви.

Форма довідки затверджена постановою Кабміну України від 18.10.2017 року №784 та видається особі безкоштовно за її заявою, в якій зазначається прізвище, ім'я та по батькові особи, унікальний номер запису в Реєстрі, реквізити документа.

Видача довідки здійснюється в паперовій формі (формат А4) без використання спеціальних бланків.

Для отримання вищезазначеної довідки громадянин може звернутись із

відповідною заявою незалежно від реєстрації місця проживання до територіальних підрозділів ДМС України.

Як в ID-картці змінити місце проживання?

Змінити інформацію, внесену до безконтактного електронного носія ID-картки, можна у будь-якому територіальному підрозділі ДМС на підставі відповідних документів.

Зареєстроване місце проживання підтверджується довідкою, виданою органом реєстрації або сільським головою (детальніше тут: http://surl.li/jbahe ).

Управління ДМС у

Чернівецькій області