Чудейська громада
Чернівецька область, Чернівецький район

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

Дата: 24.09.2024 11:19
Кількість переглядів: 28

Чому важливо легально працювати та отримувати прозору заробітну плату?

В сучасних умовах розвитку держави одним із пріоритетних завдань є легалізація зайнятості та детінізація доходів населення, оскільки сплата податків та зборів є запорукою наповнення бюджетів різних рівнів та, відповідно, забезпечення та розподіл коштів за стратегічними напрямами (обороноздатність, захист прав незахищених верст населення, підтримання та розвиток економіки країни тощо).

Наразі в Україні діє солідарна система пенсійного забезпечення, за умовами якої працюючі особи забезпечують фінансування пенсій нинішнім пенсіонерам. Таким чином, офіційне оформлення трудових відносин відповідно до норм чинного законодавства забезпечує права і гарантії не тільки роботодавцям та найманим працівникам, а і пенсіонерам.

Легальна зайнятість і прозора заробітна плата найманих працівників гарантує:

страховий стаж;

виплату лікарняних;

щорічну оплачувану відпустку;

відпустку за доглядом за дитиною до 3-х років (зі збереженням робочого місця та накопиченням страхового стажу);

фінансування пенсій теперішнім пенсіонерам.

Нагадуємо, для зарахування страхового стажу найманим працівникам роботодавець повинен сплачувати єдиний внесок в розмірі, не менше 22% від мінімальної зарплати, яка з 01.04.2024 становить 8000 грн, тобто мінімальний єдиний (страховий) внесок складає 1760 грн на місяць (8000×22%=1760 грн).

Легалізація праці, детінізація заробітної плати, своєчасна сплата ЄСВ – запорука надійної пенсійної системи сьогодні та в майбутньому!

Головне управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області вкотре закликає роботодавців до легалізації трудових відносин та сумлінного виконання фінансових зобов'язань зі сплати внесків, що є виявом ділової порядності й відповідальності перед державою і людьми, підтримкою економіки країни й соціальної стабільності у складних умовах воєнного часу.

Добровільна участь у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні

Хто може брати участь?

Добровільну участь у пенсійному страхуванні можуть брати як застраховані, так і не застраховані особи старші 16 років. Також передбачена можливість сплати страхових внесків на користь третіх осіб.

Умовами добровільної участі є:

наявність інформації про таких осіб в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;

таким особам не призначено пенсію в солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Як скористатися і який розмір сплати внеску?

Необхідно укласти Договір з Пенсійним фондом України, сплатити внески – за себе, або на користь іншої особи.

Договір укладається в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України шляхом приєднання до Типового договору про добровільну сплату страхових внесків. Для цього потрібно авторизуватись на вебпорталі Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпису або системи GOV.ID.

Мінімальний розмір внеску складає 22% від мінімальної заробітної плати. З 1 квітня 2024 року мінімальний страховий внесок становить 1760 грн (мінімальна заробітна плата 8000 грн × 22% єдиний внесок).

 Розмір внеску і період часу сплати особа обирає самостійно.

Які переваги?

Сплачені внески – це набутий страховий стаж або збільшена заробітна плата для майбутньої пенсії.

Як це працюватиме?

Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому надійшли кошти на рахунок Пенсійного фонду України. Цей місяць буде зараховано до страхового стажу та за нього буде враховано заробітну плату – для незастрахованих осіб, а для застрахованих – буде збільшено розмір заробітної плати для обчислення пенсії.

Що треба знати про ЄСВ?

Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) на загальнообов'язкове державне соціальне страхування – це консолідований страховий внесок в Україні, збір якого здійснюється в системі загальнообов'язкового державного страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі.

Загальні положення, що визначають порядок збору ЄСВ, встановлені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 (далі – Закон України).

Законом України встановлено розмір мінімального страхового внеску, який підлягає сплаті щомісяця.

Мінімальний страховий внесок - сума єдиного внеску, що визначається розрахунково, як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід). З 1 квітня 2024 року мінімальний страховий внесок становить 1760 грн (мінімальна заробітна плата 8000 грн × 22% єдиний внесок).

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску - максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює п’ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується єдиний внесок. З 1 квітня 2024 року максимальний страховий внесок становить 26 400 грн (15 мінімальних заробітних плат 120 000 грн × 22% єдиний внесок).

Відповідно до Закону України платниками єдиного внеску є:

роботодавці;

фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;

особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;

члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах;

особи, які беруть добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування;

Терміни для сплати ЄСВ:  

роботодавці зобов'язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця;  

фізичні особи, які сплачують самі за себе, - до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ;  

особи, які беруть добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, - у терміни, визначені відповідно до укладеного договору. 

Важливо відзначити, що сплата ЄСВ – це одна з умов зарахування періодів роботи до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком та інших соціальних виплат. Місяць страхового стажу зараховується за умови сплати мінімального страхового внеску.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь