Чудейська громада
Чернівецька область, Чернівецький район

Рішення №42 від 13.06.2018 року Про ефективність використання земельних ресурсів

Фото без опису

Україна

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ ЧУДЕЙСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ  РАДИ

СТОРОЖИНЕЦЬКОГО  РАЙОНУ  ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ   ОБЛАСТІ

 

Р І Ш Е Н Н Я  №  42

 

13 червня  2018 року                                                                           село  Чудей

 

Про ефективність використання земельних

ресурсів сільської ради та  надходження

 до бюджету земельного податку

        

 

Заслухавши доповідь начальника відділу з питань земельних відносин, будівництва та охорони навколишнього середовища Биндю А.Г., керуючись п.п. 34-37 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет сільської ради

 

В И Р І Ш И В :

 

1. Інформацію надану начальником відділу з питань земельних відносин, будівництва та охорони навколишнього середовища Биндю А.Г. прийняти до відома (додається).

2. Роботу відділу з питань земельних відносин, будівництва та охорони навколишнього середовища визнати такою, яка проведена на високому рівні.

3. Запропонувати черговій сесії Чудейської сільської ради виділити кошти для проведення аерофотозйомки із розробленням планово-картографічних матеріалівз метою розроблення генерального плану забудови Чудейської ОТГ.

4. Начальнику відділу з питань земельних відносин, будівництва та охорони навколишнього середовища Биндю А.Г. спільно з спеціалістом-землевпорядником Мотреску Г.Т.:

4.1. Переглянути договори оренди землі.

4.2. Сприяти проведенню інвентаризації земельних ділянок та паїв в електронному вигляді.

5. При проведенні громадянами приватизації земельних ділянок, вимагати присутність всіх сусідів під час підпису актів погодження меж земельних ділянок.

6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на голову Чудейської сільської ради Піцул А.Д.

 

 

СІЛЬСЬКИЙ ГОЛОВА                                           А.Д. ПІЦУЛ

 

Додаток 1

до Рішення виконкому №42

від 13.06.2018 року

 

 

Ефективність використання земельних ресурсів сільської ради та надходження до бюджету земельного податку

 

Ефективне використання земельних ресурсів має винятково важливе значення для сталого розвитку земельних відносин України. Цьому має бути підпорядковане реформування земельних відносин, на основі якого здійснено перехід до різних форм власності на землю, запроваджено платного землекористування та орендних відносин.

Територія Чудейської об’єднаної територіальної громади становить 8566,3 га, з яких:

  • землі житлової та громадської забудови – 743,2 га;
  • землі сільськогосподарського призначення – 3672,5 га, в тому числі землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (землі пайового фонду) – 1011 га;
  • землі лісогосподарського призначення – 4029 га;
  • землі водного фону – 60 га;
  • землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення – 76,7 га.

З 8566,3 га земель лише 2802,9 га знаходяться в межах населених пунктів громади де сільська рада може повноцінно розпоряджатися землями, а решта земель знаходяться за межами населених пунктів, що є основною проблемою в розпорядженні землями громади на даний час.

При розпаюванні земель АТ ім.Фрунзе та ім.Ватутіна отримали право на земельну частку (пай) 1399 громадян, отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) 1385 осіб, із них отримали земельні ділянки в натурі 1279 осіб на загальну площу 857 га. Відповідні землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в поточному році значно ефективніше почали використовуватись в сільському господарстві, що призвело до збільшення посівних площі земельних угідь різними злаковими та бобовими культурами.

На території Чудейської об’єднаної територіальної громади станом на сьогоднішній день зібрано 239,306 (187,4) тис.грн. земельного податку з фізичних осіб із запланованих 758,959 тис.грн., тобто 31,5 %. З яких 37,1 тис.грн. (20,8% від суми по паям) (17,1-с.Їжівці та 20-с.Чудей) податок за земельні частки паї по 361 (274 (33%) – с.Їжівці та 87 (19%) – с.Чудей) земельним ділянкам із 1279 (825 – с.Їжівці та 454 – с.Чудей).

Також із юридичних осіб станом на сьогоднішній день зібрано 43,571 тис.грн. земельного податку.

Самооподаткування в сумі 85,7 тис.грн. (47,7 тис.грн. – с.Їжівці, 38 тис.грн. -  с.Чудей).

На сьогодні маємо 37 договорів оренди землі (17,99 га) укладених між сільською радою та землекористувачами, з яких 15 по с.Їжівці та 22 по с.Чудей. станом на сьогоднішній день сплачено 89,525 тис.грн. із 204,495 тис.грн. запланованих на 2018 рік.

Через прогалини в законодавстві на території громади існують землекористувачі, які використовують земельні ділянки без правопосвідчуючих документів. Останнім нараховується земельний податок за ставкою в розмірі 5% від нормативної оцінки одиниці площі ріллі по області відповідно до рішення сільської ради від 28.11.2017 року.

Я як начальник відділу з питань земельних відносин, будівництва та охорони навколишнього середовища рекомендую розпочати роботи по проведенню інвентаризації всіх земель громади шляхом проведення аерофотозйомки із розробленням планово-картографічних матеріалів з метою подальшого розроблення генерального плану громади та включення всіх земель в межах Чудейської ОТГ.

 

 

 

Начальник відділу з питань ЗВБОНС                                  Биндю А.Г.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь